• : 05462764770
Diyanet-Senden Kıblemize yapılan lanet saldırıya kınama
img

Diyanet-Senden Kıblemize yapılan lanet saldırıya kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Boğaz içi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesini sert bir dille kınadı.

Diyanet-Sen Mardin Şube Başkanı Abdülkadir Kurtuluş, Boğaz içi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesini sert bir dille eleştirerek “Müslümanların ortak kutsal değeri, mukaddes Kabemize yapılan bu hadsiz saldırıyı şiddetle kınıyorum.” dedi.

Kurtuluş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Üniversite önünde Müslümanların kutsal mekânı, kıblemiz Kabe' ye yapılan hadsiz, fütursuz saldırıyı şiddetle kınıyorum. Müslümanların kutsal değerlerine yapılan bu saldırı dini inançlar üzerinden yapılan açık bir provokatif eylemdir. Sorumlular derhal bulunarak yargı önünde hesap vermelidir” ifadelerine yer verdi.

Sessiz kalmayacağız

Kimsenin toplumsal barışı bozmaya, inanç özgürlüğünü hedef almaya ve büyük çoğunluğu Müslüman olan ülkemizde kutsallarımıza saldırmaya hakkı olmadığını belirten Kurtuluş “Bu bir düşünce özgürlüğü değil açıkça provokasyondur. Hem de çok çirkin bir provokasyondur. Bu provokasyonlar ile milletin sinir uçlarına dokunarak `kaos` peşinde koşanlar, tıpkı geçmişte olduğu gibi bu günde ülkeye en büyük ihaneti yapmaktadırlar. Bu ihanetler karşısında ülkemizin çimentosu olan ve hiçbir haksızlık karşısında susmayan diyanet camiası bundan sonra da sessiz kalmayacaktır'' diye konuştu.

Düpedüz Hadsizliktir

Dini değerlerimiz ve kutsallarımızla fütursuzca dalga geçilmesine bu toplumun izin vermeyeceğini belirten Kurtuluş “Dünya ve ülke olarak korona virüs nedeniyle zor günler yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimiz için birbirimize destek olmaya daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde bu ayrıştırıcı, provokatif tavır, ülkesini, halkını seven insanların takınacağı bir tavır değildir. Bu düpedüz hadsizliktir. Haddini bilmeyenlere bu halk her zaman olduğu gibi şimdi de gayet güzel haddini bildirecektir.'' dedi.

Saldırıların Önüne Geçilmeli

Konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın ve Üniversite Rektörlüğü'nün soruşturma başlatmasının memnuniyet verici olduğunu belirten Kurtuluş “Diyanet-Sen olarak bizler de konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Sorumluların bir an önce adalet önünde hesap vermesini, manevi değerlere yapılan saldırıların önüne geçilmesi için gerekli görülen cezanın bir an önce verilmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.İlginizi Çekebilir

 • img

  Kurmanci Kürtçesiyle Hazırlanan Kuran Mealinın Android ve Iphone Uygulaması Çıktı.

  Dünya
  Haberi İncele
 • img

  Macronun İslamı Hedef Alan Sözlerine Tepki!

  Dünya
  Haberi İncele
 • img

  Satışa çıkarılan 1700 yıllık kilisenin sahibi konuştu

  Dünya
  Haberi İncele
 • img

  Diyanet-Senden Kıblemize yapılan lanet saldırıya kınama

  Haberi İncele
 • img

  Milletvekili Demirkayadan Kabe açıklaması

  Yerel
  Haberi İncele
 • img

  Kum Fırtınası Mardin i Sardı.

  Yerel
  Haberi İncele
 • img

  Tarihi mekânlarda sokağa çıkma kısıtlaması sessizliği

  Haberi İncele
 • img

  Konyada canice öldürülen 7 kişinin cenazesi toprağa verildi

  Haberi İncele
 • img

  Cansız bedeni bulunmuştu, ailesi 8 gündür haber alamamış

  Haberi İncele
 • img

  Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Mardin Sessizliğe Büründü

  Yerel
  Haberi İncele