• : 05462764770
Yedikardeş Camiisinde ilk namaz yarın kılınacak
img
Yerel

Yedikardeş Camiisinde ilk namaz yarın kılınacak

Mardin'de hayırsever işadamı Feyzi Yedikardeş tarafından yaptırılan ve mimarisi ile Cumhuriyet Tarihinin en güzel yapıtlarından biri olan Yedikardeş Camii yarın ki cuma namazıyla ibadete açılacak. Caminin resmi açılışının ise ilerleyen günlerde gerçekleştirileceği öğrenildi.

Nur Mahallesinde yer alan Hz. Osman Camii'nin yıkılarak yerine yapılan Mahmut Feyzi Yedikardeş Camisi yarın il müftüsü Ali Hayri Çelik'in kıldıracağı ilk namaz ile ibadete açılacak. Yedikardeş Camisinin resmi açılışı ise ilerleyen tarihlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak.

4 yıl önce yapımına başlanan ve tamamı Mardin taşı ile inşa edilerek Mardin’de mimari açıdan Cumhuriyet Tarihinin en güzel yapıtlarından biri olacak olan camide yaklaşık 4 bin kişi aynı anda ibadet edebilecek.

Namaz öncesi camiyi ziyaret edenİl Müftüsü Ali Hayri Çelik, "Mardin’e bu hayırlı yatırımı yapan değerli işadamı Feyzi Yedikardeş’e bütün Mardinliler adına teşekkür ederim.”dedi.

CAMİİ'NİN ÖZELLİĞİ

Tarihi Artuklu Mimarisini modern yapı ile harmanlayan camii çifte minaresi ve iç mekan tasarımı ile de örnek bir camii. Camide aynı zamanda taziye evi, kütüphane, morg, Kur'an kursu gibi sosyal alanların da yer aldığı öğrenildi.

İlk Cuma Namazı Kılındı.
İlginizi Çekebilir