• : 05462764770
Vali Demirtaş, Şampiyon takımı alkışlarla karşıladı
img

Vali Demirtaş, Şampiyon takımı alkışlarla karşıladı

TVF Erkekler 1. Lig final müsabakalarında aldığı başarılı sonuçlarla Efeler Ligine yükselen Yeni Kızıltepe Spor, şampiyonluğun sevinci Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş ile paylaştı.

TVF Erkekler 1. Lig Sezonun başında hedefini Efeler ligi olarak belirleyen Yeni Kızıltepe Spor, aldığı seri galibiyetlerle adını önce Play Off'a ardından da finale yazdırmayı başaran Şampiyon takımın sporcuları Diyarbakır üzerinden Mardin'e geldi.

Final müsabakalarında hedeflediği başarıyı aldığı galibiyetlerle adını Efeler Ligine yazdırak Mardin'de büyük bir heyecan ve sevince vesile olan Yeni Kızıltepe Spor'un şampiyon voleybolcuları, Mardin'e döndü.

THY'nin Ankara- Diyarbakır seferiyle önce Diyarbakır'a ardından da Mardin'e gelen Şampiyon takımı Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam karşıladı.

Mardin'de spor tarihinde elde edilmiş en büyük başarılardan biri olan Efeler liginin yeni takımı Yeni Kızıltepe Spor, Şampiyonluk kupasıyla birlikte Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş tarafından valilik makamında kabul edildi. Takımın fahri başkanı Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam ve takım yöneticileri ile sporcuları alkışlarla karşılayan Vali Demirtaş, elde edilen başarının büyük bir heyecan ve sevince neden olduğunu kaydederek, şampiyonlukta emeği bulunan herkesi tebrik ettiğini söyledi.

Şampiyonluğa giden yol ve elde edilen başarının hikayesini takımın yöneticileri, teknik heyet ve sporculardan dinleyen Vali Demirtaş, "Mardin’imizi Erkekler 1. Liginde temsil eden Yeni Kızıltepe Spor hakikaten grupta varlığını tamamen hissettiriyor ve lige renk katıyordu. Neredeyse iç sahadaki her maçını izlediğimde başarısını görüyordum.  Takımımız tarihi bir başarı elde etti. Bilindiği üzere futbol takımımız da Play Off potasında bulunuyor. Mardin’imiz bir turizm şehri, bir yandan da spor şehri olması için de çalışmalarımız sürüyor. Yeni Kızıltepe Spor takımımız bir üst lig olan AXA Sigorta Efeler Ligi’nde de başarılı olacaktır. Takımımızın bu başarısına Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve İçişleri Bakanımız Süleyman soylu da şahitlik ederek yanlarında oldular. Tekrardan sporcu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İlimize hayırlı olsun’’ diye konuştu.

Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam da "Sayın Valimizin desteğini her zaman yanımızda hissettik. Bizleri bir an olsun yalnız bırakmadı. Kendilerine teşekkür etmek üzere bugün bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. Takımımız sadece Kızıltepe ilçemizi değil tüm Mardin’imizi temsil edecektir. Önümüzdeki sezon tüm voleybol severleri destek olmaları için bekliyoruz’’ dedi.

Takımın Teknik Direktörü Mehmet Akif Gürgen ise "İlk geldiğimizde sıkıntılı bir süreç vardı. Özellikle Kaymakamımız ile beraber ilk gün oturup konuştuğumuzda o inancı gördüm. Tabi Play Off da psikolojisi yüksek ve zor bir yerdi. Bizler takım halinde inandık ve başardık. Sayın Valimize ve Kaymakamımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz’

Şampiyonluk kupasını Vali Demirtaş'a taktim eden sporcular Vali Demirtaş ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekerken Vali Demirtaş, bütün takımın sporcularıyla birlikte öz çekim gerçekleştirerek, takımı kapıya kadar uğurladı.İlginizi Çekebilir