• : 05462764770
Kurmanci Kürtçesiyle Hazırlanan Kuran Mealinın Android ve Iphone Uygulaması Çıktı.
img
Dünya

Kurmanci Kürtçesiyle Hazırlanan Kuran Mealinın Android ve Iphone Uygulaması Çıktı.

Batman ilinde bir hayırsever  işadamının katkısıyla Kurmanci Kürtçesiyle Hazırlanan Kur’an Mealinın Android ve Iphone Uygulaması çıktı. Uygulama latin harflerle Kurmanci Kürtçesi ve Arapça yazısıyla hazırlandı. Meal okuma ve takibinin yanı sıra Kur’an yazılı ve sesli olarak okunup dinlenebilecek şekilde hazırlandı. İlerleyen zamanda uygulamanın Zazaki Kürtçesi ve Sorani Kürtçe dil seçenekleri ile zenginleştirilmesi planlanıyor.

Adını vermek istemediği için zikredemediğimiz hayırsever iş adamı ve bu uygulamada emeği geçenleri kutluyoruz. Uygulamanın bu alanda eksikliği duyulan büyük bir ihtiyacı karşılayacağını ümid ediyoruz.

Hayırsever işadamı ve uygulama çalışanların mesajını Türkçe - (Kurmanci ve Zazaki) olarak olduğu gibi yayınlıyoruz:

Değerli arkadaşlar,

Kur'an-ı Kerim'in Kürtçesi (Kurmancî) üzerine hazırladığımız bu çalışma için desteğinizi bekliyoruz. Bu hizmetin amacına ulaşması için sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı rica ediyoruz.

Hevalên hêja,

Ji bo vê xebata ku me derheqê meala kurmancî ya Qurana Kerîm de kiriye em li hêvîya piştgirîya we ne. Ji bo ku ev xizmet bigihê hedefa xwe, ji kerema xwe li ser dîwarê xwe yê medyaya sosyal parve bikin.


Hevalê erjayeyî,

Semedê ena xebata ke ma derheqê mealê kurmancî yê Quranê Kerîmî de kerda ma hêvîya paştgirîya şima yê. Seba ke eno xizmet bireso hedefê xwu, keremê xwu ra dîwarê xwu yê medyaya sosyal ser o pare bikerê. 


Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cyberistanbul.quran&gl=TR
AppStore: https://apps.apple.com/bz/app/qurana-kurd%C3%AE/id1561202464

Sosyal medya hesaplarımız:

İnstagram: QuranaKurdi

Twitter:       QuranaKurdi

Facebook:  Qurana Kurdî

Haber Kaynak: https://candname.com/


İlginizi Çekebilir